Z ARCHIWUM 2016/2017
ilustracja

Choć koszulki fajne macie z nami nie wygracie!!

W 26 Siemianowickiej Spartakiadzie Przedszkolaków nasze przedszkole reprezentowali Oliwia Magdziak, Zuzanna Trembaczewska, Weronika Zimoch, Łukasz Gryc, Maciej Mrożek, Konrad Witkowski.Drużynę wspierał doping kolegów z grupy oraz transparenty przygotowane przez rodziców.GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIEKUJEMY RODZICOM. 

więcej
ilustracja

TAK SIĘ BAWI, TAK SIĘ BAWI PRZEDSZKOLE I MERITUM!

Dzień dziecka to wyjątkowe święto dla wszystkich osób i tych małych i tych niedojrzałych i tych całkiem  dorosłych. Młodzież wspomina  dziecięce lata , a najmłodsi oczekują wspaniałej zabawy. Dlatego          1 czerwca,  rokrocznie już od 12 lat, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i  Ogólnokształcących MERITUM  odwiedzają Przedszkole Nr 9 w Siemianowicach.

Nawiązuje się wtedy kontakt między dziećmi przedszkolnymi, a młodzieżą, która uczy się empatii, zrozumienia, cierpliwości, zaś maluchy są zachwycone możliwością zabawy z uczniami z MERITUM.

Tak przynajmniej wygląda Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 9  W Siemianowicach Ślaskich, gdzie dzięki zaangażowaniu p. ALDONY GOJ-WIDERY młodzież z klasy II a i II c technikum  z MERITUM bawi się wraz z przedszkolakami. W tym  dniu  ogród przedszkolny rozbrzmiewa muzyką , gwarem i śmiechem dzieci, a wesołym zabawom i zawodom sportowym nie ma końca.

 12 lat trwa nieustająca współpraca z p. Aldoną Goj –Widerą, z uczniami z MERITUM  i z MTKKF i TKKF „JEDNOŚĆ’, które to organizacje wzbogacają ten dzień wspaniałymi prezentami.  Nie wyobrażamy sobie, aby kiedykolwiek została przerwana  nasza współpraca. Dopóki mamy potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, dopóki tak po porostu, po ludzku nam się chce coś zrobić dla bliźniego dopóty przedszkolaki będą czekały na młodych , wspaniałych uczynnych ludzi. A całą zapłatę stanowi zwykłe DZIĘKUJEMY  i….. do następnego spotkania.

więcej

Zaśpiewam Ci Mamo

W dniu święta Mamy odbył się przegląd wokalny, na którym piosenkę pt" Mama i czarodziej Wiatr "wykonali Patrycja Żyrek i Ksawery Biadacz. Przedszkolaki mieli okazję wystąpić na dužej scenie w Parku Tradycji.GRATULUJEMY!!!

więcej
ilustracja

Kolejna wizyta w Willi Fitznera

więcej
ilustracja

KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

W Domu Kultury Jordan odbył się coroczny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. Uczestnikami z naszego przedszkola były: Oliwia Białas i Zuzia Kołodziej. Dziewczynki świetnie znały znaki drogowe oraz bez problemu wykonywały zadania teoretyczne. Największą radość jednak sprawiła dzieciom jazda na rowerze na terenie miasteczka w Jordanie, z czym oczywiście również poradziły sobie bardzo dobrze.

więcej
ilustracja

TAK SIĘ BAWIŁY NOWE DZIECI

W przedszkolu odbyły się Dni Otwarte dla nowoprzyjętych dzieci. Najmłodsi i odważni, bawili się samodzielnie.

więcej
ilustracja

Teatrzyk pt. "Przygody Stasia i Dorotki"

więcej
ilustracja

Brawa dla naszych przedszkolaków

Maja Głębocka i Roksana Kolasińska reprezentowały nasze przedszkole na konkursie "PODRÓŻ PRZEZ EUROPĘ", na którym musiały wykazać się wiedzą o Polsce oraz zaśpiewać i zatańczyć w konkurencji "mini playback show" prezentując piosenkę czeską "Malowany dzbanku". Jak wypadły? BRAWUROWO!!! GRATULACJE! 

więcej