Wydarzenia bieżące

Propozycje dydaktyczne dla grupy "Zajączki"

Drodzy Rodzice!

Nadzwyczajna sytuacja sprawiła, że edukacja przybrała niecodzienną formę.

Co jakiś czas będę wstawiała dla naszej grupy propozycje zabaw, zadań dydaktycznych i różnych aktywności, które mogą wam pomóc w organizowaniu czasu spędzonego w domu z dzieckiem a jednocześnie  utrwalaniu wiadomości już zdobytych. Pamiętajcie jednak, że  są to tylko propozycje, to Wy Drodzy Rodzice decydujecie co dla waszego dziecka jest najważniejsze! Osoby zainteresowane odsyłam na wirtualny dysk Edukacja zdalna "Zajączki" - klik. Zapraszam do korzystania. 

Wychowawca grupy

 

Propozycje edukacyjne dla "Jeżyki"

Drodzy Rodzice!

Aktualna sytuacja spowodowała, że edukacja dzieci przybiera obecnie  inną formę. Co jakiś czas będę zamieszczała propozycje zadań i zabaw dla naszej grupy. Może to być okazją do przyjemnego, wspólnie spędzanego czasu wraz ze swoim dzieckiem. Zachęcam do korzystania z zaoferowanych pomysłów, które można wykorzystać na przestrzeni swojego domu. Zainteresowanych Rodziców zapraszam na wirtualny dysk Edukacja zdalna „Jeżyki” – klik.

Wychowawca grupy

 

Propozycje dydaktyczne dla grupy "Biedronki"

                                                                  DRODZY RODZICE!!!

Obecna sytuacja, która jest niecodzienna i trudna dla dzieci, rodziców, jak i dla wszystkich uczestników przedszkola, sprawiła, że edukacja odbywa się w inny sposób. Regularnie będą proponowane zadania dydaktyczne oraz zabawy w celu uatrakcyjnienia czasu spędzanego w domu. Umożliwia to również wzmocnienie relacji w rodzinie oraz wykonywania innych, nowych zajęć z najbliższymi. Zapraszam do korzystania z proponowanych pomysłów. Zadania lub zabawy są możliwe do wykonywania w domowej przestrzeni. Chętnych  Rodziców odsyłam na wirtualny dysk Edukacja zdalna "Biedronki" - klik, gdzie regularnie będą dodawane ćwiczenia utrwalające wiedzę oraz nowe zadania. Taka forma usprawni nam przepływ informacji w obecnej sytuacji. 

Wychowawca grupy

 

Propozycje edukacyjne dla grupy "Wiewiórki"

DRODZY  RODZICE!

Zamknięcie przedszkola jest trudnym czasem dla nas wszystkich, również dla dzieci. Edukacja zdalna, to propozycje zabaw, zadań dydaktycznych i różnych aktywności, które mogą Wam pomóc w organizowaniu codziennych wspólnych działań w domu oraz w uatrakcyjnieniu wspierania rozwoju zdolności, umiejętności i kompetencji Waszego dziecka, a także utrwalaniu zdobytej przez niego wiedzy. Pamiętam, Drogi Rodzicu, że to Ty wiesz, co jest najlepsze dla Twojego dziecka, dlatego wszystkie edukacyjne propozycje są dobrowolne i tylko dla chętnych. Zainteresowanych Rodziców odsyłam na wirtualny dysk Edukacja zdalna „Wiewiórki” – klik, gdzie systematycznie będą przekazywane aktualne materiały. Forma ta ułatwi nam uporządkowany i bardziej czytelny przepływ informacji.

Wychowawca grupy

Utrwalamy j.angielski

Na zajęciach z języka  angielskiego starsze dzieci zapoznały się ze słownictwem związanym z dniami tygodnia :

Sunday- Niedziela

Monday- Poniedziałek

Tuesday- Wtorek

Wednesday- Środa

Thursday- Czwartek

Friday- Piątek

Saturday- Sobota

Poniżej znajduje się link do piosnki, która pozwala utrwalać powyższe słownictwo

https://www.youtube.com/watch?v=loINl3Ln6Ck

A może się pobawimy?

Dzień dobry, witam rodziców jak i przedszkolakówsmiley. Tak jak Wy wszyscy, tak i ja pozostaję w domu, w przestrzeni w której ciągle przewija sie jeden koronny temat. Dyskusje rodziców, strzępki informacji medialnych też docierają do dzieci i  wpływają  na ich  psychikę, powodując niepokój. A psychiki nie da się umyć, tak jak rączek.Zatem proszę kochani rodzice wytłumaczcie swoim pociechom najprościej jak potraficie bieżącą sytuacje i....zakończcie temat.

Ale nie zalegajcie na kanapach, przed telewizorem lub komputerem, mimo wszystko to dobry czas na zbudowanie relacji międzyludzkich.

Serdecznie polecam ćwiczenia Weroniki Sherborne (oczywiście to tylko propozycje, nic zobowiązującego), miłej zabawyyeslaugh
Rozwijanie świadomości własnego ciała i przestrzeni

♦ dzieci z rodzicami w parze witają się kolanem, dłonią, stopą, brzuchem, uchem itp.

♦ „Foteliki” – w parach rodzic obejmuje dziecko i kołysze je na boki, lub jak fotel bujany – w przód i w tył


3. Ćwiczenia oparte na relacji „z”

. ♦ „Mumia” – turlanie z boku na bok dziecka (zmiana ról);

♦ „Przeszkoda” – leżenie przodem, nogi i ręce szeroko rozłożone, ostrożne obchodzenie osoby leżącej w pozycji pionowej (zmiana ról);

♦ „Prowadzenie” – dziecko zamyka oczy i jest oprowadzane przez rodzica po sali (zmiana ról)

4. Ćwiczenia oparte na relacji „przeciwko”.

♦ „Skała” – siad skulny, plecami do siebie, przepychanie plecami osoby stawiającej opór (skały);

♦ „Odklejanie” – leżenie przodem (przyklejanie się do podłogi), odrywanieodklejanie od podłogi po kolei ręki, nogi itd. (zmiana ról);

♦ „Paczka” – siad skulny, skrzyżowanie rąk (pozycja paczki, stawiamy opór),druga osoba „rozpakowuje paczkę” – otwiera ręce, nogi (zmiana ról);

5. Ćwiczenie twórcze

♦ Taniec – przy muzyce tańczą same dłonie, ręce, stopy, nogi.

6. Ćwiczenia oparte na relacji „razem”.

♦ „Mosty” – rodzice w klęku podpartym, dzieci czworakują i przechodzą pod „mostami”

♦ „Tunel” – rodzice tworzą tunel – klęk podparty. Dzieci czołgają się pod tunelem na brzuchu i plecach;

♦ „Twierdza” – rodzice tworzą krąg zamknięty, dzieci w środku, na sygnał próbują się wydostać poza twierdzę, a potem do twierdzy wrócić.

♦ „Przeciąganie” – w parach, siad skulny, twarzą do siebie, przeciąganie się w przód i w tył;

7. Relaks ♦ „Kołysanie” – siad skulny, twarzą do siebie, przechylanie ciała w przód i w tył

Mam 16-letniego syna, z którym często prowadzę dyskusje zamienione w tej chwili na"challenge".A mianowice robimy ćwiczenia w domu na dywanie tzw." deseczkę'- możecie sobie wyobraźić kto dłużej wytrzymuje.wink

                                                   z pozdrowieniami wytrwałości i zdrowia Bożena Wysocka, pedagog

 

Ćwiczenia z języka angielskiego

Na zajęciach z języka angielskiego dzieci poznawały i utrwalały słownictwo oraz zwroty związane z pomieszczeniami        w domu:

In the kitchen I cook, cook, cook– W kuchni gotuję, gotuję, gotuję.

In the kitchen I eat, eat, eat- W kuchni jem, jem, jem.

In the bathroom I wash, wash, wash- W łazience myję się, myję się, myję się.

In the bathroom I brush, brush, brush- W łazience myję (zęby), myję (zęby), myję(zęby).

In the living room I watch, watch, wach- W salonie oglądam(TV), oglądam (TV), oglądam(TV).

In the linving room I read, read, read- W salonie czytam, czytam, czytam.

In the garden I play, play, play- W ogrodzie bawię się, bawię się, bawię się.

Edukacja zdalna - grupa "Żabki"

Drodzy Rodzice! 

Nadzwyczajna sytuacja sprawiła, że edukacja przybrała niecodzienną formę. Każdego dnia będą pojawiać się propozycje dla naszej grupy na uatrakcyjnienie czasu spędzanego w domu i tym samym utrwalanie zdobytej wiedzy i umiejętności. Zachęcam do śledzenia pomysłów, ponieważ będą to aktywności, które może przeprowadzić każdy rodzic wykorzystując przestrzeń domową i otaczające go przedmioty. Ze względu na fakt, że udostępniane są m.in. materiały multimedialne odsyłam na wirtualny dysk Edukacja zdalna „Żabki” – klik. Mam nadzieję, że ta forma kontaktu ułatwi nam codzienny przepływ informacji, a w razie trudności czy pytań zapraszam do kontatku mailowego.