Z ARCHIWUM 2014/2015
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2014/2015

KOLEJNY RODZINNY FESTYN ZA NAMI

Nadszedł czas pożegnania starszaków z przedszkolem. Po występie dzieci z najstarszych grup, zaczęła się super zabawa i tańce. Atrakcji nie brakowało. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie,  współpracę i miłą, ciepłą atmosferę.
 

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2014/2015

Inna forma książki.....

teatr02   Teatrzyk Kamishibai z ZSI w Przedszkolu nr 9

  11 i 12 czerwca 2015 roku do Przedszkola nr 9 w Siemianowicach Śląskich zawitał teatrzyk Kamishibai. Wywodzi się on z dwunastowiecznej, japońskiej tradycji snucia opowieści i łączy w sobie cechy książki oraz sztuki plastycznej. Zajęcia poprowadził nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół Integracyjnych. Dzieci biorące udział w seansie czytelniczym śledziły treść książki, obserwując piękne ilustracje w „magicznym okienku”. Ta forma głośnej lektury jest bardzo atrakcyjna dla najmłodszych czytelników. Pozwala ona na zapoznanie przedszkolaków z książką w zupełnie innej postaci, przyciąga ich uwagę i rozbudza zainteresowanie. Być może właśnie ta forma spotkań z lekturą wzbudzi na lata zainteresowania czytelnicze u dzieci.

Agnieszka Orłowska, nauczyciel bibliotekarz ZSI w Siemianowicach Śląskich

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2014/2015

SPARTAKIADA

W piątek, 12 czerwca w hali Kompleksu Sportowego "Michał" odbyła się kolejna Spartakiada wszystkich siemianowickich przedszkoli. Naszymi reprezentantami byli: Natalia Rurańska, Paulina Gorol, Igor Hajczuk, Kamil Kandzia, Kuba Kubacki i Oliwier Trapp. Zawodnicy dali z siebie wszystko w każdej konkurencji. Poza zadaniami sportowymi, były również ciekawe atrakcje. Po zakończonych rozgrywkach zawodnicy dostali  medale.  Dziękuję rodzicom zawodników oraz kibicom z grupy "Jeżyków" za obecność, współpracę i poświęcony czas.

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2014/2015

WYCIECZKA DO ZBROSŁAWIC

Popatrzcie jak było fajnie.

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2014/2015

WARSZTATY "AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU"

W środę 3 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się  ciekawe warsztaty "Akademia zdrowego uśmiechu" zorganizowane dla dzieci, w formie prezentacji, przez asystentki z centrum stomatologii dziecięcej. Nasi goście przybliżyli dzieciom zasady prawidłowej higieny jamy ustnej. Forma prezentacji była ciekawa i zabawna, dostosowana do wieku przedszkolaków. Razem z asystentkami, towarzyszył nam Dinuś.  Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.
 

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2014/2015

DZIEŃ DZIECKA

Dla przedszkolaków był dziś ważny i wyczekiwany dzień. Razem z uczniami z Meritum" zabawa i różne sportowe konkurencje były super. Z resztą sami zobaczcie, kochani Rodzice. 

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2014/2015

PODSUMOWANIE WIEDZY O ZDROWIU

Powoli kończy się rok szkolny, dlatego podsumowaliśmy wszystkie wiadomości i działania związane ze zdrowym stylem życia oraz  zdrowym odżywianiem. Każda grupa pięknie recytowała wiersze.  Poprzez rozwiązanie  ciekawych  zagadek i zadań przez  dzieci, teraz wiemy już wszystko na temat zdrowia.
 

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2014/2015

KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

22 maja, w Domu Kultury "Jordan" odbył się coroczny konkurs rowerowy, zorganizowany przez Przedszkole nr 2. Pierwsza część  - teoretyczna, polegała na rozwiązywaniu zagadek o ruchu drogowym, składaniu z puzzli znaków drogowych oraz dorysowywaniu brakujących elementów do roweru. Część druga odbywała się na placu manewrowym, na terenie "Jordanu". Rondo i znaki drogowe tam umieszczone pozwoliły dzieciom poczuć się prawdziwymi kierowcami. Reprezentantami naszego przedszkola byli: Natalia Rurańska oraz Igor Hajczuk z grupy "Jeżyków". Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie.

więcej