Z ARCHIWUM 2013/2014
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2013/2014

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w przedszkolu był bardzo aktywny i przyjemny. Z udziałem uczniów z Meritum przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w różnych konkurencjach. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami. Na końcu każda grupa otrzymała dyplom oraz upominek. 

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2013/2014

EUROPEJSKI DZIEŃ SĄSIADA I GRUPA "WIEWIÓREK" NA SCENIE

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Siemianowickie Centrum Kultury pragną podziękować mieszkańcom naszego miasta za tak liczne przybycie na wczorajszy festyn z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada. Dziękujemy za wspólną zabawę i przyjemnie spędzony czas.

Podczas festynu dopisała zarówno pogoda jak i frekfencja. Mieszkańcy Siemianowic Śląskich pokazali, że potrafią się integrować przy wspólnej zabawie i nie jest im obca idea pomocy sąsiedzkiej.

Tuż po godzinie 16.00 na scenie pojawili się wychowankowie przedszkoli nr 19 i 9. Dzieciaki przygotowały kolorowe i radosne występy, które zachęciły publiczność do zabawy.

zródlo informacji:www.siemianowice.pl

autor:Agnieszka Rylska

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2013/2014

KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

W domu kultury "Jordan" po raz kolejny odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym.Przedstawicielkami naszego przedszkola były: Ola i Zuzia Strzępka.  Na początku spotkania były zadania  teoretyczne. Dzieci układały z puzzli znaki drogowe, rozwiązywały zagadki, uzupełniały rysunek roweru. Po krótkiej przerwie i poczęstunku, przedszkolaki  z nowymi siłami jeździły rowerami po wyznaczonej trasie przy domu kultury. Wiedzę i umiejętności dzieci sprawdzał Pan Policjant. Wszystkie konkurencje dostarczyły dzieciom dużo radości. 

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2013/2014

X OLIMPIADA PŁYWACKA PRZEDSZKOLAKÓW

X Pływacka Olimpiada Przedszkolaków odbyła się w czwartek (tj.08.05) na siemianowickiej Pływalni Miejskiej. W imprezie, której organizatorami oprócz Pływalni Miejskiej była Szkoła Pływania Arkadiusza Baranowskiego uczestniczyły dzieci z dwunastu przedszkoli, z Siemianowic Śląskich, Katowic, Sosnowca i Rogoźnika. W Olimpiadzie wystartowały bowiem przedszkolaki, które na co dzień doskonalą swoje umiejętności pływackie w Szkole Pływania Arkadiusza Baranowskiego.
Olimpiadę rozpoczęła prezentacja i defilada Przedszkoli, po której odbył się pokaz ratownictwa wodnego i pływania. Następnie dzieci rozpoczęły rywalizację w dwóch konkurencjach: 50 metrów z makaronem oraz 25 metrów z deską,którą wszyscy dzielnie ukończyli.Wszystkie dzieci były asekurowane przez byłych ratowników.
Przedszkole nr 9 reprezentowali: DOMINIKA WIDERA,NATLIA KURP, NADIA KOPEĆ, KAROLINA JURCZAK, KRZYSZTOF KOŁODZIEJ,JAKUB SZWED
 
żródło informacji:www.siemianowice.pl autor Krzysztof Nos
więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2013/2014

TAJEMNICZY LAS

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2013/2014

DZIEŃ CZEKOLADY

W dniu 11.04.2014r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Czekolady. Z samego rana przywitaliśmyd zień przy słodkim śniadaniu, po czym wszyscy udaliśmy się do odmienionej sali "Jeżyków", gdzie odbywały się zabawy i tańce, których rekwizytem była czekolada. Po skończonej zabawie każdy przedszkolak otrzymał w prezencie tabliczkę czekolady i kolorowankę, a na drugie śniadanie można było się napić czekolady do picia. Zabawa w tym dniu była naprawdę bardzo słodka! 

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2013/2014

Konkurs "Wiosenne liczenie"

Reprezentanci naszego przedszkola w dniu 10.04.2014r. wzięli udział w konkursie matematycznym "Wiosenne liczenie" organizowanym przez Przedszkole nr 7. Chłopcy zdobyli maksymalną liczbę punktów i odebrali dyplomy oraz piękne nagrody za udział w konkursie.

więcej
ilustracja
Typ informacji
Z ARCHIWUM 2013/2014

PRZEDSZKOLAKI W HURTOWNI KSIĄŻĘK

W poniedziałek, 31 marca grupy: "Żuczki" i "Pszczółki"  były na wycieczce w hurtowni książek "Derby". Ciekawe zajęcia, w których dzieci brały udział, rozwinęły zainteresowanie książką jako źródłem wiedzy, emocji i umiejętności językowych. Wycieczka ta poszerzyła zamiłowanie czytelnicze wśród przedszkolaków, potrzebę obcowania z książką w bezpośredni sposób. Zajęcia w hurtowni pozwoliły dzieciom dostrzec różnice pomiędzy biblioteką, księgarnią  a hurtownią książek.

więcej